VIDEOLAJM/ Kuvendi i hap dritën jeshile dy komisioneve të posaçme, Fatmir Xhafaj e Erion Braçe bashkë në oborr pas votimit

 

Fatmir Xhafaj dhe Erion Braçe tashmë do të drejtojnë dy komisione të posaçme të ngritura me propozim të Partisë Socialiste.

 Ata janë filmuar në oborrin e Parlamentit pasi me 73 vota pro e 7 kundër u votua përbërja e “Komisionit të Posaçëm të Kuvendit për Thellimin e Reformave për Mirëqeverisjen, Sundimin e Ligjit dhe Antikorrupsionin për Shqipërinë 2030 në Bashkimin Evropian”.

Po me kaq vota kaloi dhe përbërja e Komisionit të Posaçëm Parlamentar “Për të koordinuar dhe mbikëqyrur të gjitha veprimet institucionale për të luftuar dezinformimin dhe format e tjera të mbikëqyrjes së huaj në proceset demokratikë të vendit” 


Lajmi kryesor:

Kuvendi miraton përbërjen e Komisioneve 'Antikorrupsion', e drejton Fatmir Xhafaj! Miratohet dhe 'Dezinformimi' me në krye Erion Braçen! 7 deputetët që votuan kundër


S.G/E.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Askush mos kaloj vijën e bardhë! Merrem unë me ta’, momenti kur drejtori i policisë së Korçës përplaset me fermerët protestues në Maliq

‘Askush mos kaloj vijën e bardhë! Merrem unë me ta’, momenti kur drejtori i policisë së Korçës përplaset me fermerët protestues në Maliq