Videot shokuese/ Dalin pamjet para mbytjes së anijes në Kallamata të Greqisë! Qindra njerëz, mes tyre edhe fëmijë të ngjeshur në kuvertë

Mediat greke kanë publikuar pamje nga kuverta e anijes së peshkimit që u mbyt në mënyrë tragjike në ujërat e Pylos, në Kallamata të Greqisë.

Pamjet janë tronditëse. Qindra emigrantë, siç shihet edhe në video, janë ulur pranë njëri-tjetrit, me gjunjë të shtrënguar në gjoks.

Shumë prej pasagjerëve bëjnë shenjën e fitores para kamerës. Një pamje tjetër tregon një burrë duke mbajtur një shishe me ujë dhe disa biskota.

Në sfond shihen disa gra dhe fëmijë të vegjël.

Të mbijetuarit kanë treguar se në bord ka pasur rreth 700 persona, ndërsa janë gjetur trupat e rreth 80 prej tyre. Shpresat për të gjallë, sikurse thonë autoritetet, janë zhdukur.

Deri më tani të paktën 78 persona janë konfirmuar të vdekur dhe shumë të tjerë janë deklaruar të zhdukur.

1687033113_greqi.jpg

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zvicër/ Spiropali takohet me presidentin Zelensky në samitin e paqes për Ukrainën

Zvicër/ Spiropali takohet me presidentin Zelensky në samitin e paqes për Ukrainën