VIDEO/ Grabitet çifti italian në Vlorë, autori thyen xhamin e makinës dhe merr kuletën e sende me vlerë rreth 2500 euro! Disa të shoqëruar

VLORË- Një çift italian ka rënë pre e grabitjes në Lungomare të Vlorës ditën e sotme, 10 maj. Autori dyshohet se ka ndjekur çiftin italian dhe në momentin që kanë parkuar në zonën e Lungomares, ai thyer xhamin e makinës së ndaluar dhe ka grabitur kuletën dhe sende me vlerë rreth 2500 euro.

Report Tv sjell edhe pamjet nga vendi i ngjarjes, ku dallohet edhe xhami i thyer i makinës. Autori është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa policia ka sekuestruar pamjet e sigurisë të cilat mund të ndihmojnë në zbardhjen e dinamikës së ngjarjes dhe identifikimin e tij.

Deri më tani në polici janë shoqëruar disa persona të dyshuar për ngjarjen, ndërsa grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të saj.

"Sot, në lagjen “Uji i Ftohtë”, dyshohet se një shtetas, ka thyer xhamin e një automjeti të ndaluar, në rrugë dhe ka vjedhur një çantë me sende personale dhe portofolin e dy shtetasve italian. Menjëherë është bërë shoqërimi i disa personave të dyshuar dhe vijon puna për zbardhjen e plotë të ngjarjes", njofton policia. 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mario: 11/05/2024 00:21

  Filluan gabelet. Rrasini brenda, nuk behen njerez dhe mos beni me amnisti per plehrat.

  Përgjigju
 • jetmir: 10/05/2024 18:33

  Filluan grepat e Vlores.

  Përgjigju
  • Jetmir Jarit: 10/05/2024 20:29

   O jari po ik lere makinen ne Milano ne Rome Firenze Bari me canten brenda dhe do flasim.

 • Qytetari: 10/05/2024 18:10

  Amnistia, amnistia…

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulmi me armë ndaj Trump, Washington Post: Një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi ndaj ish presidentit

Sulmi me armë ndaj Trump, Washington Post: Një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi ndaj ish presidentit