Vigjilja e Pashkëve, Ati i Shenjtë
 pagëzon 10 njerëz, 3 shqiptarë

Vigjilja e Pashkëve, Ati i Shenjtë<br /> pagëzon 10 njerëz, 3 shqiptarë
Tre shqiptarë ishin njerëzit me fat që u pagëzuan nga Papa Françesku gjatë vigjiljes së Pashkës. Gjatë meshës së mesnatës, Ati i Shenjtë pagëzoi 6 gra dhe 4 burra, të gjithë të rritur, të moshave të ndryshme dhe të kombësive të ndryshme.
 
Më e reja ishte një vajzë nga Kamboxhia, e lindur në 2002-shin, ndërsa më e vjetra një grua nga Kenia, e lindur në 1948. Katër prej tyre ishin italianë, 3 shqiptarë, dhe një portugeze, veç tyre.
 
Shqiptarët me fat ishin Entela Hyseni, e lindur në Shqipëri më 1980, Vjollca Muhaj, e lindur në 1959, si dhe Ervin Shehu i datëlindjes 1983.  

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve