Vihet në pranga prokurori special i Malit të Zi! Dyshohet për lidhje me krimin

Vihet në pranga prokurori special i Malit të Zi! Dyshohet për lidhje me krimin

Arrestimi i Sasha Çagjenoviç

MALI I ZI- Prokurori special i Malit të Zi, Sasha Çagjenoviç është arrestuar mëngjesin e sotëm me urdhër të Prokurorisë Speciale të Shtetit (SDT) nën dyshimin se ai është i implikuar në veprimtari kriminale dhe se ka keqpërdorur detyrën zyrtare.

Ai u dërgua në ndërtesën e SDT-së për t'u marrë në pyetje, raportojnë mediat malazeze.

Sipas zëdhënësit të Prokurorisë së Shtetit Vukas Radonjiç, ai është arrestuar për shkak të dyshimit se në periudhën nga mesi i vitit 2020 deri në vitin 2022 ka kryer veprën penale të krijimit të organizatës kriminale dhe disa vepra penale të keqpërdorimit të detyrës zyrtare. .

“Prokuroria Speciale e Shtetit do ta informojë publikun me kohë për veprimet e saj të mëtutjeshme dhe gjendjen e procedurës dhe posaçërisht theksoj se autoritetet shtetërore, mediat, shoqatat e qytetarëve, fytyrat publike dhe personat e tjerë janë të obliguar t'i përmbahen prezumimit të pafajësia dhe në rrjedhën e procedurës nuk cenojnë rregullat tjera të procedurës dhe të drejtat e personave kundër të cilëve po zhvillohet procedura”, është shprehur Radonjiç.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • UKU MOMLIT: 09/12/2022 14:45

    Arben Kraja i SPAKUT ohhhhh ben qef kodoshi se i ka miqte qe e emeruan ne MBROJTJE te tij te viles ne Làlëz

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Finalja në gjuhën e shifrave, sonte në fushë zbresin 2.5 miliardë €! Anglia me marketing dhe shpërblime më shumë se Spanja

Finalja në gjuhën e shifrave, sonte në fushë zbresin 2.5 miliardë €! Anglia me marketing dhe shpërblime më shumë se Spanja