Vijojnë bombardimet në Rajonin e Luhanskut, raketa godet një shkollë ku strehoheshin civilët, 3 të vrarë

Vijojnë bombardimet në Rajonin e Luhanskut, raketa godet një shkollë ku strehoheshin civilët, 3 të vrarë

Në Severodonetsk, në rajonin e Luhanskut, rusët hapën zjarr në një shkollë ku fshiheshin qindra njerëz dhe të paktën 3 banorë u vranë.

“Në mëngjes, rusët gjuajtën me artileri në shkollën Severodonetsk, ku njerëzit ishin fshehur. Më shumë se 200 njerëz, shumë fëmijë. Tre të rritur vdiqën menjëherë", tha Gaidai, duke deklaruar se policia e rajonit të Lugansk aktualisht po përpiqet të transportojë njerëzit në një tjetër strehë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky: Faza më e përgjakshme e luftës ka filluar! Vijojnë bombardimet në Luhansk! Mariupol: Nën rrënojat e tetarit qindra trupa të sjellë nga një varr masiv nga rusët


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Publikohet data e nisjes së Aplikimeve për Lotarinë Amerikane

Publikohet data e nisjes së Aplikimeve për Lotarinë Amerikane