Vijojnë të digjen mbeturinat në Fier, në fushën e mbetjeve çohen mjete të tonazhit të rëndë për mbulimin e zjarrit me dhé

Vijon ende zjarri i djegies së mbeturinave në fushën e mbetjeve në Fier. Në fushën e mbetjeve janë çuar mjete të tonazhit të rëndë, si eskavatorë, për mbulimin e zjarrit dhé si dhe me mjete të tjera që sjellin lëndë inerte. Lënda inerte dhé, po hidhet në vatrat e ndezura nga zjarri dhe tymi. Kryetari i bashkisë prej disa orësh është në krye të operacionit të rëndësishëm për fikjen e zjarrit.


Lajmi kryesor:

Emergjencë mjedisore në Fier, tymi mbulon edhe qytetin, plehrat në flakë në landfill! Drejtori i Ndërmarrjes së Pastrimit: Në fund të gushtit gati inceneratori për të kaluar mbetjet


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?×

Lajmi i fundit

John

Divjakë/ Vret gruan me armë gjahu në banesë dhe më pas veten