Vijon puna nga kantieri i poligonit për praktikën e lejes së drejtimit Fushë-Prezë, Rama: Do jetë edhe hapësirë për të rinjtë

Vijon puna nga kantieri i poligonit për praktikën e lejes së drejtimit Fushë-Prezë, Rama: Do jetë edhe hapësirë për të rinjtë

Qendra e parë Edukative Digjitale të Simulimeve Virtuale në Fushë-Prezë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga kantieri i Poligonit të parë të testimit praktik për leje drejtimi.

Rama shkruan se kjo qendër do të kthehet gjithashtu në një hapësirë ku do e shfrytëzojnë të rinjtë

Qendra e parë Edukative Digjitale të Simulimeve Virtuale në Fushë-Prezë, Tiranë, me rreth 6,000 m2 do të shërbejë për Programe Edukative të Sigurisë Rrugore, orë Këndi Trafiku dhe Aktivitete Mësimore shtesë.

‘MIRËMËNGJES

dhe me punën që vijon në kantierin e Poligonit të parë publik të testimit praktik për Leje Drejtimi dhe Qendrës së parë Edukative Digjitale të Simulimeve Virtuale në Fushë-Prezë, Tiranë, ku në një sipërfaqe rreth 6,000 m2 do të kthehet në hapësirë të teknologjisë, pikë takimi për aktivitete edukative për moshat e reja, stacion trajnimesh profesionale, si edhe do të shërbejë për Programe Edukative të Sigurisë Rrugore, orë Këndi Trafiku dhe Aktivitete Mësimore shtesë, ju uroj një ditë të mbarë’- shkroi Rama.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Alesia: 04/04/2023 14:15

  siguria rrugore eshte teper e rendesishme dhe jam i sigurt qe do kemi drejtues me te ndergjegjshem

  Përgjigju
 • Bjordi: 04/04/2023 14:10

  Do te jete nje hapsire per te rinjte ku do te organizohen aktivitete te ndryshme

  Përgjigju
 • Mondi: 04/04/2023 14:09

  Ndertimi i ketij poligoni do te jete nje plus i madh per vendin

  Përgjigju
 • Era: 04/04/2023 13:01

  nje investim qe do te sjelle nje zhvillim ne vendin tone

  Përgjigju
 • joni: 04/04/2023 11:48

  nje investim shume i mire dhe per shkollat per te zhvilluar aktivitete jashteshkollore

  Përgjigju
 • jori: 04/04/2023 11:42

  shume mire investim super

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol