Vijon shpërndarja e ndihmave nga qeveria ndaj familjeve në nevojë dhe pensionistëve, Rama: Asnjë nuk do të mbetet pa ndihmën jetike (VIDEO)

Vijon shpërndarja e ndihmave të qeverisë ndaj familjeve në nevojë dhe pensionistëve. Përmes një video të postuar në rrjetet sociale kryeministri Rama thekson se asnjë familje nuk do të mbetet pa ndihmën jetike deri në fund.

Duke qenë se ndodhemi në një situatë të emergjencës shëndetësore për shkak të koronavirus, qytetarëve dhe sidomos të moshuarve iu është kërkuar të mos lëvizin nga shtëpia, ndërsa punonjësit social vijojnë në shpërndarjen e ndihmave shtëpi më shtëpi.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm

 VAZHDUAM SOT TË NDIHMOJMË MIJËRA MOTRA E VËLLEZËR NË NEVOJË!

ASNJË NUK DO TË MBETET PA NDIHMËN JETIKE, DERI NË FUND!

#NjëATDHE  #NjëFAMILJE”, shkruan Rama.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

  • tini: 25/03/2020 00:22

    E RAMA ,RAMA ,,MOR SHKERDHATE MUTI,,,SOT PO I DYFISHON NDIHMEN SOCIALE ,,,sa te kalosh lumin,,,si nuk ke turp mor legen me 30.000 leke ndihme per nje familje,a rrojne 4 vete me 30.000 leke,,,kurse deputeteve I jep 1 milione gjysem leke,,,ti do vrare mor maskara…..//

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

E gjithë Delvina në zi për vdekjen e të miturit, Rama anulon vizitën