Vinin baste sportive nëpërmjet celularit në lokale, arrestohet 38-vjeçari në Korçë! Vihet nën hetim 26-vjeçari

Vinin baste sportive nëpërmjet celularit në lokale, arrestohet 38-vjeçari në Korçë! Vihet nën hetim 26-vjeçari

Një 38-vjeçar është arrestuar nga policia Korçe, pasi në lokalin e tij të paregjistruar në organet tatimore, vinte baste sportive nëpërmjet celularit.Një 38-vjeçar, për të njejtin shkak është vënë nën hetim dhe një tjetër i ri.

Nga kontrollet në lokale të cilat dyshoheshin se organizonin ilegalisht veprimtari të lojërave të fatit, policia ka goditur dy raste në dy lokale të ndryshme në Korçë.

Nga kontrollet është arrestuar Theofan Xheka 38 vjeç, pronar i njërit prej lokaleve  ku viheshin baste sportive, me celular 

Ndërkohë që në një tjetër lokal u ndalua për të njëjtin shkak një 26 vjeçar, i cili do të procedohet në gjendje të lirë.

Celularët që i shërbenin kësaj veprimtarie të paligjshme, u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Sot zgjedhjet në universitete, 12 institucionet publike do të zgjedhin drejtuesit e rinj! Shumica me nga një kandidatë në garë

Sot zgjedhjet në universitete, 12 institucionet publike do të zgjedhin drejtuesit e rinj! Shumica me nga një kandidatë në garë