Vjedhja e argjendarisë në Korçë, autorët sharruan qepenin dhe morën 1.7 milion lekë bizhuteri

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga grabitja e argjendarisë në zonën e Pedonales së Korçës gjatë orëve të para të mëngjesit të djeshëm.

Burime për Report Tv bëjënë me dije se grabitësit kanë përdorur një sharrë për tu prerë qepenin dhe më pas janë futur brenda argjendarisë duke thyer edhe bravën e derës. Të njëjtat burime bëjnë me dije se në këtë argjendari janë vjedhur bizhuteri me vlerë  rreth 1 milion e 70 mije lekë që ndodheshin të ekspozuara  në kasën e dyqanit.

Ndërkohë policia ka shoqëruar disa persona me precedent penale ne fushën e vjedhjeve , por deri tani nuk ka zbuluar identitetin e autoreve.

E.L./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do i kërkoni presidentit Meta shpërndarjen e parlamentit?