Vladimir Putin feston sot datëlindjen, ja sa vjeç mbush njeriu që po provokon Luftën e Tretë Botërore

Vladimir Putin feston sot datëlindjen, ja sa vjeç mbush njeriu që po provokon Luftën e Tretë Botërore

1664876345_VladimirPutin.JPG

Presidenti rus Vladimir Putin feston ditëlindjen e tij të 70-të më 7 tetor. Jubileu vjen në një kohë kur lideri gjithnjë e më autoritar përballet me disa nga sfidat më të frikshme të dy dekadave të tij në pushtet. Putin ka mbi 23 vjet si president apo kryeministër në Federatën Ruse.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Zelensky i drejtohet BE-së: Jemi në prag të katastrofës bërthamore! Liderët e BE-së pa marrëveshje për çmimin tavan ndaj gazit rus


G.MO/K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!