Vladimir Putin: Pavarësisht propagandës së perëndimit, Rusia ka shumë miq në Evropë dhe në botë

Vladimir Putin: Pavarësisht propagandës së perëndimit, Rusia ka shumë miq në Evropë dhe në botë

1673801486_VladimirPutin.JPG

Rusia ka shumë miq në botë, pavarësisht përpjekjeve të propagandës pro-perëndimore. Kështu tha presidenti rus, Vladimir Putin , duke folur në një koncert në Volgograd me rastin e 80-vjetorit të fitores sovjetike ndaj forcave naziste në betejën e Stalingradit. 

“Ne e dimë se pavarësisht përpjekjeve të propagandës zyrtare të korruptuar të elitave perëndimore që janë armiqësore ndaj nesh, ne kemi shumë miq dhe në mbarë botën, duke përfshirë në Amerikë dhe Evropë”, tha Putin.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Von der Leyen: Ne jemi me Ukrainën! Zelensky: Rusia po përqendron forcat kundër gjithë Evropës! Putin: Nuk na mposhtni dot me tanke, kemi më shumë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

‘Një periudhë shumë e rëndësishme po hapet për ju, parashikimi i horoskopit për sot

‘Një periudhë shumë e rëndësishme po hapet për ju, parashikimi i horoskopit për sot