Vladimir Putin: Perëndimi po mundohet të na imponojë rregullat e veta! Ne nuk pranojmë t’i zbatojmë ato

Vladimir Putin: Perëndimi po mundohet të na imponojë rregullat e veta! Ne nuk pranojmë t’i zbatojmë ato

Perëndimi po përpiqet të imponojë rregullat e veta për të gjithë, por Federata Ruse nuk do t'i ndjekë ato. Kështu deklaroi presidenti rus Vladimir Putin gjatë një takimi me Këshillin e Ligjvënësve në Shën Petersburg. 

“Partnerët tanë, ose më saktë ish-partnerët në rastin e disa vendeve, po shkatërrojnë në mënyrë maniake kuadrin ligjor dhe kanalet e dialogut, duke u përpjekur të imponojnë opinionet e tyre dhe të ashtuquajturat rregullat e tyre për të gjithë. Kush i ka parë këto rregulla, kush i ka shkruar? Ata i shkruajnë diku të fshehura nën kopertina. Por ne nuk do të zvarritemi nën mbulesën e tyre, as nuk do t'i ndjekim rregullat e tyre"-tha Putin.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Rusia sulmon pas 51 ditësh Kievin! Putin nënshkruan ligjin: Dëbohen nga rajonet e aneksuara të Ukrainës ata që nuk pranojnë shtetësinë ruse


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen