Vlera e paçmuar e një koleksioni, Shpëtim Sala prezanton objektet e rralla që ‘rrëfejnë’ histori: Duket si droga, por koleksionimi është varësi pozitive

“Çfarë është letër, ne e koleksionojmë”.

Kështu e nis rrëfimin e tij për emisionin “Një nga ne” në Report Tv, Shpëtim Sala, koleksionist i njohur në kryeqytet.

Lidhur me këtë pasion, ai shprehet se është një varësi pozitive dhe do t’ia këshillonte dhe të tjerëve të koleksiononin diçka.

Shtëpia e tij i ngjason një muzeu ku gjenden objekte që kanë rëndësi të veçantë dhe histori në vetvete. Ato i përkasin periudhave të ndryshme të jetës në Shqipëri.

Përtej pasionit ka dhe rutinën e tij. Dita nis me bërjen e pazarit dhe përfundon me miqtë në mbrëmje me një lojë shah.

Për t'u njohur më shumë me historinë dhe koleksionin që ka siguruar shikoni videon e emisionit të plotë.

“Një nga ne” transmetohet çdo të mërkurë, ora 20:00 në ekranin e Report Tv.

B.K/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Fati i biletës së kthimit i buzëqesh Erjolës, pas eliminimit nga televotimi

Fati i biletës së kthimit i buzëqesh Erjolës, pas eliminimit nga televotimi