Vllaznia nuk ia del as me një lojtar më shumë, Teuta i merr barazimin në Shkodër

Teuta dhe Vllaznia kanë barazuar 1-1 në Shkodër për javën e dytë të kampionatit. Loja u ndez në minutën e 35-të kur Sebino Plaku kishte një mundësi perfekte për të shënuar, por Zogovic u shfaq në nivelin e duhur dhe e devijoi sferën, që më pas përfundoi në traversë e doli jashtë kufizimeve të fushës së “Loro Boriçit”.

Goli i parë u shënuar në minutën e 58-të lojtari i Vllaznisë, da Silva, ndërsa goli i dytë u shënua në minutën e 74-t nga Teuta me lojtarin Koubemba K. Në pjesën e dytë Teuta mbeti me 10 lojtarë në fushë pasi, Todorovski u ndëshkua me karton të kuq.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zbardhen diskutimet në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, demokratët do të kërkojnë vettingun e politikanëve