Vlora solidarizohet me Italinë, teatri 'Petro Marko' vishet me ngjyrat e flamurit trengjyrësh

Qyteti bregdetar i Vlorës është solidarizuar me gjendjen e Italisë nga koronavirusi.

Teatri "Petro Marko" ka marrë ngjyrat e flamurit të vendit fqinj.

Ndërtesa e teatrit është zbukuruar me ngjyrat jeshile, të bardhë dhe të kuqe, pjesë e flamurit italian.

Kujtojmë që Italia është vendi që po përjeton humbjet më të mëdha nga koronavirusi, ku brenda 24 orëve të ditës së sotme kanë ndërruar jetë 683 persona.

E.D./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    COVID-19/ A keni arritur të bëni aplikimin për të marrë leje për dalje nga shtëpia?

Komento