Kë do vriste? Policia parandalon atentatin në Vlorë, 28 vjeçari me kallashnikov vihet në pranga

VLORË- Një 28-vjeçar është vënë në pranga pasi tentoi të kryente një vrasje. Bëhet fjalë për Donald Petrani (Alimuçaj) të cilit i është sekuestruar një kallashnikov.

28-vjeçari e mbante armën në automjet ndërkohë që qarkullonte në qytetin e Vlorës, nën hetim janë vënë dhe dy miqtë e tij, pasagjerë në mjet për moskallëzim krimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme procedurale.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Kurti për CNN: Ndërkombëtarët njohën zgjedhjet në veri, s'e dorëzoj republikën demokratike të Kosovës para një milicie fashiste

Kurti për CNN: Ndërkombëtarët njohën zgjedhjet në veri, s'e dorëzoj republikën demokratike të Kosovës para një milicie fashiste