Vlorë/ Iu gjet një armë zjarri dhe disa fishekë në banesë, shpallet në kërkim 34-vjeçari (EMRI)

Vlorë/ Iu gjet një armë zjarri dhe disa fishekë në banesë, shpallet në kërkim 34-vjeçari (EMRI)

Foto ilustruese

Një 34-vjeçar nga Vlora i identifikuar nga policia si Eraldo Banushi është shpallur në kërkim pasi iu gjet në banesë një armë zjarri e llojit pistoletë si dhe një sasi fishekësh.

Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje, shpallet në kërkim 34-vjeçari. Sekuestrohen arma e zjarrit pistoletë dhe një sasi fishekësh.

Ai akuzohet  për veprën penale "Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit". Vijon puna për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të 34-vjeçarit.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Ben Blushi: FITORJA E KOSOVËS

Ben Blushi: FITORJA E KOSOVËS