Vlorë/ Moti i keq shkakton dallgë të forta, vijon i pezulluar edhe për sot lundrimi

Kapiteneria e Portit Vlorë ka njoftuar se lundrimi i anijeve të peshkimit dhe mjeteve të vogla lundruese do të jetë i pezulluar edhe përgjatë ditës së sotme deri nesër (07.01.2019) mbas orës 06:00 të mëngjesit. Ky pezullim i lundrimeve vjen për shkak të dallgëzimit të fortë në det  dhe përkeqësimit të motit. Ndërkohë pritet që në ditët në vijim kushtet atmosferike të përmirësohen dhe lundrimet do t'i kthehen normalitetit.


Lajmi kryesor:

Temperaturat në minus dhe erë e fortë deri në 75 km/h! Pezullohet dalja në det e anijeve të vogla në Vlorë


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?×

Lajmi i fundit

John

U la në burg, ish-drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi kërkon lirinë në Apelin e GJKKO: S'kam shkelur asnjë ligj