Vlorë, nis plazhi, në Pyllin e Sodës digjen goma, shtëllunga tymi mbulojnë qytetin

Qyteti i Vlorës vijon të vijë në vëmendje për ndotjen teksa përgatitet për sezonin e ri turistik.

Djegia e disa gomave dhe mbeturinave paraditen e sotme në zonën e Pyllit të Sodës kanë përhapur në qytet shtëllunga të zeza tymi duke shkaktuar ndotje masive. Ndërkohë temperaturat e larta deri në 30 gradë kanë bërë që shumë qytetarë t’i drejtohen bregdetit të Vlorës këtë fundjavë.

Por djegia e gomave dhe ndotja nuk është pozitive për imazhin e qytetit.  

 

S.G/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turismus varius karius: 14/04/2024 15:54

    Eshte për të uruar mirëseardhjen e turistëve kështu e kemi ne në Vlorë.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Lufta në Gaza/ IDF: Dy komandantë të lartë të Hamasit u vranë në bastisjen në Rafah

Lufta në Gaza/ IDF: Dy komandantë të lartë të Hamasit u vranë në bastisjen në Rafah