Vlorë/ Task Forca e ujësjellësit në terren, 58 gjoba për lidhje të paligjshme të ujit

Në Vlorë kanë nisur kontrollet e Task Forcës së ujësjellësit dhe deri më tani janë vendosur 58 gjoba për lidhje të paligjshme të ujit dhe janë bërë 110 shkëputje të furnizimit me ujë.

Shkeljet janë gjetur te abonentë familjarë, subjekte private, kryesisht hotele, dhe janë gjobitur me vlera 2-4 milionë lekë.

Penalitete do ketë edhe ndaj punonjësve të ujësjellësit nëse zbulohet që faturimi nuk korrespondon me konsumin e ujit.

Ndërkohë në fjalën e tij Drejtori i Vlorës, Sokol Kananaj u shpreh se kanë bërë njoftime për të gjithë njësitë hoteliere që të pajisen me impiantet e përpunimit të ujërave të zeza.

SI.E./B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Cimi: 26/02/2024 18:39

  Koli eshte nje djale i respektuar ne Vlore qe i ka bere vend vetes me punen dhe fisnikerine e tij.Kudo ku ka punuar ka lene gjurme te mire.RESPEKTE....

  Përgjigju
  • Rexhepi: 03/03/2024 02:44

   Eee klosi ja njeh me mire e te shoqen

 • Sondazhi i ditës:

  Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Irani sulmon Izraeli, gjenden pjesë të raketave në tokën izraelite

FOTO/ Irani sulmon Izraeli, gjenden pjesë të raketave në tokën izraelite