Përplasje me armë për administrimin e plazhit në Radhimë, vëllai i vogël qëllon drejt vëllait të madh, s'ka të lënduar! Arrestohet autori! Pushuesit: Ikëm me vrap (VIDEO)

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur ditën e sotme në zonën e plazhit të njohur ‘Bora-Bora’ në Radhimë. Dy vëllezër Beniamin Kondi dhe Eduart Kondi pronar të një plazhi Bora Bora në zonën e Radhimës janë konfliktuar për adminstrimin e këtij plazhi.

Eduart Kondi, 36 vjeç, ka qëlluar Beniaminin, 45-vjeçar, i cili në fakt ka një precedent penal pasi në vitin 2012 është kapur me armë pa lejë. Benjamin Kondi kishte ardhur nga Anglia vetëm një ditë më parë.

Beniamini ka ardhur ne plazhin i cili administrohej nga vëllai i vogël. Ky i fundit që nga parkimi ka nxjerre armën dhe ka shtëne në drejtim të tij më shumë se 5 herë.

Autori, Eduart Kondi është arrestuar në një banesë në Lungomare, është shoqëruar në komisariat. Ndërkohë që janë shoqëruar gjithashtu nga Policia, deri në këto momente, 9 persona, për t’u marrë në pyetje në lidhje me rrethanat e ngjarjes.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:48
Qëlloi ndaj vëllait në Vlorë pas sherrit për administrimin e plazhit në Radhimë, momenti i arrestimit të 39-vjeçarit! Shoqërohen 9 të tjerë (VIDEO)

 

Policia e Shtetit ka shpërndarë videon nga momenti i arrestimit të 39-vjeçarit Eduart Kondi, i cili qëlloi ndaj vëllait të tij, Beniamin Kondi për administrimin e plazhit ‘Bora Bora’. Ndërkohë, janë shoqëruar gjithashtu nga Policia, deri në këto momente, 9 persona, për t’u marrë në pyetje në lidhje me rrethanat e ngjarjes.

Ora 14:12
Qëlloi vëllain me armë pas konfliktit për plazhin në Radhimë, arrestohet 36-vjeçari

1656934920_Screenshot1.jpg

Eduard Kondi, 36-vjeç është arrestuar nga policia e Vlorës, pasi qëlloi me armë në drejtim të vëllait, pas konfliktit për plazhin. Autori, Eduard Kondi është arrestuar në një banesë në Lungomare,  po shoqërohet në komisariat.

Eduard Kondi, 36 vjeç, ka qëlluar Beniaminin, 45-vjeçar, i cili në fakt ka një precedent penal pasi në vitin 2012 është kapur me armë pa lejë. Benjamin Kondi kishte ardhur nga Anglia vetëm një ditë më parë.

 

Ora 13:46
‘Dëgjuam krisma’ alarmohen pushuesit në plazhin e Radhimës: Disa u fshehën pas lokalit

 

Turistët janë alarmuar nga ngjarja që ka ndodhur sot në plazhin e Radhimës, ku vëllai ka hapur zjarr ndaj vëllait, për të drejtën për të administruar plazhin. Ato thanë se dëgjuan shumë të shtëna, ndërsa disa prej tyre u fshehën pas lokalit.

‘Dëgjuam shumë të shtëna, mbi 5-6 herë. Kisha vajzën me gjithë djalë dhe ka me vrap. Të tjerët u fshehën pas lokalit.'- tha një pushues.

'Isha me burrin dhe djalin e nipin. U shqetësuam shumë, dëgjuam krisma. Policia erdhi shumë shpejt, do t’i them burrit të ikim në shpi. Jam nga Kuçova.'- u shpreh një turiste.

'Nuk e kuptuam. Nuk pashë gjë, pamë vetëm policinë. Jam për herë të parë në Shqipëri- u shpreh turistja.

Ora 13:23
Të shtëna në Vlorë, turisti norvegjez:  Të gjitha ia futën vrapit! Nuk pamë të lënduar (VIDEO)

 

Një turist norvegjez, dëshmitar në të shtënat me armë në Radhimë, thotë se në momentin që janë dëgjuar të shtënat të gjithë ikën me vrap.

“Dëgjuam të shtënat dhe të gjithë ia futën vrapit. Mbase ishin 2-3 të shtëna. Nuk pamë nëse është lënduar ndonjëri. Kisha frikë por tani kaloi”, ka thënë ndër të tjera turisti norvegjez.

M.Q./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ajoo: 05/07/2022 09:52

  Vlonjateve u merrni te keqen. Jane femra me moral dhe meshkujt jane zemerbardhe. Por gJu kushedi nga ca fshati jeni dhe normal do shani vloren. Vlora ka nxjerre njerez figura historikisht. Por pyll pa derra ska. Vlora ime e bukur qyteti i nenes time, qyteti i kujtimeve te bukura te femijerise.

  Përgjigju
 • Iris: 05/07/2022 01:39

  Hiqjuani licencen dhe te drejten e perdorimit per biznes te plazhit qe te dyve per te gjithe sezonin qe ka mbetur! Vetem keshtu marrin vesh keta dhe te tjere qe veprojne keshtu.

  Përgjigju
 • armand: 04/07/2022 23:23

  te gjithe juve qe flisni kunder vlonjatve motrat ku ti kini

  Përgjigju
 • Erioni: 04/07/2022 22:16

  Zgjidhja eshte pikerishte si e thote Peyriti, por pse nuk e bejne??? Se i kane vete politikanet shumicen, asnje meter plazh publik, ne asnje vend nuk ndodh ??? Rama ka pas thene do ket plazh publik shumica e bregdetit, pse nuk e bejne ?

  Përgjigju
 • ylli: 04/07/2022 20:14

  6 MUAJ KOHE NUK I DOLI QE TE NDANIN VENDIN NE PLAZH.....

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 04/07/2022 17:52

  Ta leme menjane se jane vlonjat,trafikant,katunar etj. Me ben pershtypje qe Edhe pse jemi ne 2022 vellai vret vellain.Ketu kemi nje problem si nje shoqeri e tere.

  Përgjigju
 • Vlore valona: 04/07/2022 17:36

  Zhdukuni ju ore morra mezi prisni t ndodh na nje gje ne vlore dhe t villni vrer rracq e mutit. Pse i fusni te gjith ne nje thes ju per dy persona qe n fund fundit kan pas punet hallet e tyre dhe sna intereson fare. Ju njoh mir kur vini ne vlore skeni lidhje me kta kderrat e tastieres se u futet qyta ne goj dhe sbeni ze. Ju qrracen e poshter.

  Përgjigju
  • Elion: 05/07/2022 00:21

   Goca flori jane. Pak te ashpra e fillim por kur shtrohen jane si shpirt.

  • Lala: 04/07/2022 23:58

   Vlonjat te fort qe lexon gazeten Hera par qe degjoj...nejse vazhdo kshu valona Shaji te gjith sic bo cuni im 13 vjec nga interneti.vetem se ai te pakten e ha NOI shpull nga un e fillon e llogjikon .

  • Valona: 04/07/2022 21:03

   O morr ne vlonjatet kontrollojme motrat tuaja per dritol nga poshte kur se kur nuk u del shkolla andej me hir apo me pahir ne vlor i sillni 9 muaj viti

  • Elion: 04/07/2022 19:59

   O valona o trim me qyte, po motrat me shkolle ne Tirane i sillni?

  • Llazi: 04/07/2022 18:00

   T dhe n me ë ne fund. Si more kane hallet e tyre si sherifa me plumba mbi kokat e pushuesve???? Ha merendina ha, se ska dale ndonje i sakte aty.

 • Dukaqoti: 04/07/2022 17:23

  Shumicen e plazheve ne vlore 90% i kane trafikantet,kriminelat,dhe gangesterat e politikaneve..

  Përgjigju
 • kico: 04/07/2022 16:32

  Hajde pushime te mbara. Qeneri alla shqitarce. Qeveria ne vend qe te hapi tynele e rruge, duhet me perpara te skalisi kokat pesecepshe te ketyre neandertaleve.

  Përgjigju
 • Veriu: 04/07/2022 16:03

  norvegjezi i fundit ne vlore. hec vlore perzeri te gjithe. Vlonjatet jane maloket e bregdetit. pushta

  Përgjigju
 • tollo: 04/07/2022 15:08

  Nuk ka servet te gjithe kriminela dhe me probleme me ligjin jane

  Përgjigju
 • Sunit hesapi: 04/07/2022 14:48

  Pushime ne albanistan mos o zot,me ato leke shkoje ne Sardenja Spanje Greqi etjjj

  Përgjigju
  • Miku: 04/07/2022 16:16

   A don miq?

 • Petrit: 04/07/2022 14:41

  Qeveria duhet te lere te tere vijen bregdetare pa asnje cader te privatit, Keshtu si po veprohet tani e parcela me qera, populli ankohet dhe keto po vriten ndervete. Ne shumicen e plazheve te botes rera perdoret falas, nese do merr cader me vete.

  Përgjigju
 • shperthyesi: 04/07/2022 14:25

  pune babalesh...

  Përgjigju
 • Keci: 04/07/2022 14:20

  Shyqyr qe sishin nga veriu se nami me komente negative.

  Përgjigju
 • justice: 04/07/2022 14:10

  nga u bene pronare keta fshataret ne radhime? hajde albanistan hajde ...

  Përgjigju
 • servet: 04/07/2022 14:08

  Ka ndonje plazh ose hotel ne vlore qe e ka dikush qe nuk eshte me precedent penal?

  Përgjigju
  • Vlora: 04/07/2022 17:37

   Ka i nderuar Pellumb, Po jane te tulatur dhe te fshehur. Eshte koha e derrave dhe politikes me ane te derrave! Derrat i kane zene plazhet nga Velipoja deri ne Ksamil!

  • Pellumbi: 04/07/2022 16:17

   Pse ke pare ndonje vlonjat te paster ti?

 • Alb: 04/07/2022 13:20

  Keta kriminela po tremin toristate

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

VIDEOLAJM/ Shqiponjat dhe Operacionalet aksion tek Skela në Vlorë! Ndalojnë makinën, shoferin e çojnë në polici

VIDEOLAJM/ Shqiponjat dhe Operacionalet aksion tek Skela në Vlorë! Ndalojnë makinën, shoferin e çojnë në polici