Volejboll femra/ Partizani kampion i Shqipërisë, zbret nga froni Skënderbeun në një finale 'dramatike' (VIDEO)

Partizani është kampioni i Superligës në volejbollin e femrave. Në Pallatin e Sportit ‘Asallan Rusi’, Partizani mundi Skënderbeun, me rezultatin 3 me 1 me sete në ndeshjen e fundit, duke e çuar rezultatin e përgjithshëm të ndeshjeve në 3-2.

Kështu, Partizani kthen titullin në kryeqytet dhe zbret nga froni korçaret që u shpallën fituese sezonin e kaluar.

Partizani dominoi setin e parë, duke fituar 25-21, ndërsa në setin e dytë Skënderbeu fitoi 25-20, duke barazuar shifrat. Seti i tretë ishte vendimtar për Partizanin duke fituar 25-18. Edhe në setin e katërt pati epërsi, duke fituar 25-15 dhe krejt ndeshjen 3-1.

Atmosfera në pallatin ‘Asllan Rusi’ ishte e zjarrtë dhe ndeshja u ndoq nga rreth 2500 tifozë.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren