Vorpsi ‘zëvendësoi’ Metën me noteren, Presidenca: Nuk ndalojmë askënd të betohet edhe tek parukierja

Për betimin që Arta Vorpsi bëri para një noterje si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi.

Përmes një postimin në profilin e tij në Facebook, Tedi Blushi thotë se Presidenti Meta nuk ndalon askënd të betohet as tek noterja, as tek parukierja.

“Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta nuk ndalon askënd të betohet as tek noterja, as tek parukierja. Presidenti Meta është betuar me dorë mbi Kushtetutë dhe për të Shqipëria dhe shqiptarët janë të parët.”-thuhet në reagimin e Tedi Blushit në profilin e tij në Facebook.

Arta Vorpsi u betua ditën e sotme në një formë të pazakontës si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Duke qenë se Meta ka refuzuar që ajo të bëjë betimin në institucionin e Presidentit, Vorpsi është betuar përpara noteres Miranda Xhemalçe.

Vorpsi ka bërë betimin para noteres, për t'ia nisur më pas kreut të shtetit me postë.

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento

Komente

 • Arbëri: 14/11/2019 13:10

  O injorant ti e ke kuptuar shumë mirë se nuk ke qka të humasësh më shumë prandaj vepron kështu “kap qka kap “

  Përgjigju
 • Parukierja: 14/11/2019 12:48

  Ti ilir meta vetem president qe nuk je dhe as per kamarier nuk ben kshuqe ka ber me mir qe ka vajt dhe esht betuar ne notere madje dhe ne parukiere te shkonte do vlente me shume se ty

  Përgjigju
 • Luli: 14/11/2019 11:42

  Ky president ka marre rrokopujen me kohe,e degjon tek leh e vetem leh,here me qen e here me mace,here me Qimin e here me dordolece te tjere servil e pa skrupuj.

  Përgjigju
 • Mafiozi: 14/11/2019 11:33

  Palo president,kryemafioz e kryehajdut,i mbytyr nga ligesia e tij provinciale.

  Përgjigju
 • Trala zura nje gale: 14/11/2019 11:31

  Presidenti do te betohet tek 313-ta

  Përgjigju
 • Botox: 14/11/2019 11:31

  Per tu betuar tek parukierja co zonjen Botox qe e ke ne shtepi o president i leshit.

  Përgjigju
 • Preshi: 14/11/2019 11:30

  President intrigant,konfliktual dhe teper i lig per te qene ne ate detyre.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja