Votimi në Kuvend, PS zgjedh Arben Malajn anëtar të Këshillit Mbikëqyrës të BSH

Votimi në Kuvend, PS zgjedh Arben Malajn anëtar të Këshillit Mbikëqyrës të BSH

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj

Pas rrëzimit të draft-propozimit të Partisë Demokratike për Vettingun në politikë, me 72 vota “pro” maxhoranca votoi Arben Malajn, për postin e anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Votimi për ish-ministrin socialist të Financave u shty nga mbrëmja e kaluar pasi Malaj nuk kishte kaluar përpara Komisionit Parlamentar të Ekonomisë dhe Financave për seancë dëgjimore. Kuvendi votoi dje në mesnatë pesë anëtarët e tjerë për në BSH mes të cilëve edhe ish-ministrin demokrat të Financave, Ridvan Boden.


Lajmi kryesor:

PS rrëzon nismën e opozitës, Berisha ultimatum me thirrje patriotike në Kuvend: Vetting në politikë ose rrëmbeni armët!


  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, shefi i zjarrfikëses: Nxjerrja e njerëzve ishte e ndërlikuar

Aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, shefi i zjarrfikëses: Nxjerrja e njerëzve ishte e ndërlikuar