Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, policia greke jep informacion: Ja si e zbuluam krimin, në Athinë Babis e kuptoi

Të tjera detaje janë zbuluar nga krimi makabër në Greqi ku burri 38-vjeçar mbyti gruan 20-vjeçare në sy të foshnjës.  Ka qenë vetë policia greke që ka dhënë të tjera informacione.  Zëdhënësi i Policisë greke, Apostolos Skrekas ka zbuluar se si u zbulua krimi.

Skrekas thotë se Policia nuk punon me dyshime,por në hetim u përjashtua që në ngjarje të kishte ndodhur grabitje apo edhe raporti mjeko-ligjor që tregoi se nuk kishte lidhje me një gjë të tillë.

"Ne nuk punojmë me dyshime, por duhet të vërtetojë fort atë që thotë. Mos të harrojmë se Charalambos Anagnostopulos ishte një burrë që vajtoi gruan e tij në atë kohë. Numërimi filloi kur ai u drejtua nga Alonissos në GADA. Kishte disa elementë siç përmendëm më lart në njoftimin tonë të parë dhe të cilët mezi prisnin të bënin një diskutim depërtues me të.

Hetimi paraprak u bazua në një seri rezultatesh, siç është hetimi ku u përjashtua grabitja, raporti mjeko-ligjor nga i cili nuk kishte shenja të forta të lidhjes dhe natyrisht kontributi i Drejtorisë së Hetimeve Kriminologjike në gjetjet dixhitale. Vlen të përmendet se siç na thanë nga oficerët e policisë të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës, i dyshuari dhe kryesi kryesor përfundimisht rrëfeu para se të citonte këtë informacion. Ndoshta gjatë transferimit të tij në Athinë ai e kishte kuptuar gjithçka që do të ndiqte.

Ne shqyrtuam të gjitha versionet, të gjitha informacionet dhe të gjitha mundësitë që ekzistonin. Një nga taktikat ishte që kolegët e tij të ishin afër tij. Incidenti specifik pushtoi opinionin publik dhe Policia Greke donte të arrinte hetimin e saj sa më shpejt të ishte e mundur. Prandaj, kur dolën provat, ne donim të arrinim sqarimin e çështjes.

Për momentin nuk ka indikacione për një bashkëpunëtor. Çështja ka kaluar në fazën e hetimit kryesor dhe aq sa informacioni i fundit që i vjen mund të integrohet në të dhe autoritetet gjyqësore mund të urdhërojnë në përputhje me rrethanat", tha zëdhënësi i policisë.


Lajmi kryesor:

Tjetër zhvillim tronditës për vrasjen që shokoi jo vetëm Greqinë, burri vrasës i 20-vjeçares ndryshoi rrëfimin e tij: Unë e zgjova dhe e vrava Carolinën


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Njohja e patentave shqiptare në Itali, ambasada sqaron: Marrëveshja ka hyrë në fuqi më 12 korrik, po zgjidhim disa probleme teknike