Vrasja e 20-vjeçares që tronditi Greqinë, bashkëshorti pranon krimin: E mbyta se donte të më linte dhe të merrte fëmijën

Piloti 32-vjeçar, Babis Anagnostopulos ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij në sy të fëmijës, 20-vjeçares Caroline. Pas shoqërimit në polici 32-vjeçari ka rrëfyer dhe pranuar vrasjen para hetuesve. Ai u morr në pyetje për 8 orë, ku më në fund pranoi ngjarjen, pasi provat kundër tij ishin të pakundërshtueshme.

Piloti 32-vjeçar pretendon se gruaja e tij kishte e vendosur ta merrte fëmijën dhe ta linte.  32-vjeçari pranoi para oficerëve të policisë se natën e ngjarjes ishte zënën me gruan e tij dhe ajo i kishte thënë se do e merrte fëmijën dhe do ndahej, por kjo nuk ishte pranuar nga 32-vjeçari, i cili më pas e kishte mbytur atë në prani të foshnjes.  

Piloti tha se kohët e fundit në çift ka pasur shumë sherre që përfunduan me vrasjen e gruas 20-vjeçare. Caroline, 20, u vra brenda natës midis 10 dhe 11 maj. Siç kishte dëshmuar burri i saj që në momentin e parë, në agim tre autorë me tipare të mbuluara thyen një dritare të shtëpisë në të cilën po qëndronin dhe hynë në shtëpinë ku po flinin çifti dhe foshnja e tyre 11 muajshe.

Sipas dëshmisë së tij grabitësit lidhën  32-vjeçarin, ndërsa mbytën 20-vjeçare pranë foshnjës së saj. Sipas 32-vjeçarit, autorët e krimit kanë marrë 15,000 euro dhe janë larguar, ndërsa nuk lanë asnjë gjurmë, as nuk morën celularët e çiftit.

Gjatë periudhës së ndërhyrjes, Sigurimi dhe Drejtoria e Hetimeve Kriminologjike kërkuan në thellësi pjesën e brendshme të shtëpisë së shtëpisë, pa gjetur ndonjë zbulim që konfirmon praninë e grabitësve. Ata gjithashtu kërkuan dëshmi dhe video nga kamerat e sigurisë për të provuar praninë e grabitësve në shtëpi dhe për të zbuluar provat e arratisjes së tyre. Në këtë rast, megjithatë, nuk doli asnjë rezultat. Deklarimet kontradiktore të 32-vjeçari bënë që hetuesit të kthenin sytë e tij nga ai, i cili sot në mbrëmje pranoi dhe krimin.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:50
'Përqafimi i Judës', bashkëshorti vrasës pak para se të arrestohej përqafon nënë e viktimës

Babis Anagnostopulos duke përqafuar nënën e Caroline

Piloti 32-vjeçar, Babis Anagnostopulos e ka llogaritur vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare me gjakftohtësi, ndërsa më pas ka aktruar me mjeshtëri ku lotët dhe fjalët prekëse që thoshte në media të bënin të besojë vërtetë dhimbjen e tij. Aktrimi i tij ka zgjatur deri pak para se të arrestohej kur ai është fotografuar me nënën e gruas së tij Caroline, duke e përqafuar dhe ngushëlluar për krimin makabër që i mori jetën të bijës.

Ora 16:08
Vrasja në Greqi/Detajet që zbuluan bashkëshortin vrasës, mospërputhje oraresh, kamerat dhe ora në kyçin e Carolines

GREQI- Detajet reja tronditëse shenjështojnë bashkëshortin e Carolines si të dyshuarin kryesor të vrasjes makabre të 20-vjeçares, e cila dha frymën e fundit pranë foshnjës së saj.

Cilat janë detajet që bën policinë helene të dyshojë për bashkëshorten?

        1.Një orë biometrike të cilën e kishte në dorë Caroline momentet e fundit ka treguar ekzaktsisht orën fikse në të cilën zemra e vajzës së re rrahu për herë të fundit.

Po çfarë nënkupton kjo?

Nuk përputhen oraret! Pas hetimeve rezultoi se ka një mospërputhje mes orarit në të cilin bashkëshorti i Carolines, Charalambos dëshmoi se ndodhi ngjarja dhe orarit ekzakt që zemra e 20-vjeçares rrahu për herë të fundit.

        2. Në të njëjtën kohë në shtëpinë e çiftit, kamera e sigurisë duket se ka regjistruar momentet e fundit të asaj nate tragjike, para se karta e memories të zhdukej. Në pamjet në të cilat ka në                duart e saja policia, duket Charalambos i shtrirë dhe në krahët e tij e vogla e tyre.

Më pas karta i është hequr kamerave, por sërish edhe në këtë rast ka një mospërputhje oraresh!

Me këto dy detaje të reja, policia greke ka vënë në fokus të hetimeve, bashkëshortin e Carolines, si të dyshuarin kryesor të ngjarjes tragjike.

Si ka ndodhur ngjarja në bazë të dëshmive në polici të bashkëshortit të Carolines?

Gjithçka ndodhi një muaj më parë, kur çifti dhe foshnja e tyre 11-muajshe po flinte paqësisht. Tre grabitës, të cilët hynë në shtëpinë e çiftit grek me qëllim për të vjedhur nuk u mjaftuan me kaq... nuk u mjaftuan me paratë që morën e as me bizhuteri e shtrenjta. Ata nuk u larguan dot pa i marrë edhe jetën Carolines. Nuk i mjaftoi as kjo, por e vranë pranë foshnjës së saj, dhe bashkëshortit të “paralizuar”, të cilin kishin lidhur kokë e këmbë.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Qwert: 18/06/2021 07:43

    Ky djali grek qe vrau gruan eshte cam ...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Shpërthim i fuqishëm pranë stacionit të trenit në Mynih! Plagosen tre persona, një në gjendje të rëndë