Vrasja e 31-vjeçarit në lokalin në Prizren, pas ‘Kobrës’, në pranga një tjetër i dyshuar

Vrasja e 31-vjeçarit në lokalin në Prizren, pas ‘Kobrës’, në pranga një tjetër i dyshuar

Roland Susuri

KOSOVË-  Policia e Kosovës ka arrestuar personin e shtatë në lidhje me vrasjen e kuksianit Visart Cengu në lokalin “Kobra City”. Në pranga ka përfunduar Roland Susuri, për të cilin Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për 30 ditë.

Ai akuzohet për pjesëmarrje në rrahje dhe manipulim të provave dhe mediat e Kosovës raportojnë se Susuri dyshohet se ka nisur i pari konfliktin.

Dinamika e ngjajes së rëndë në Prizren:

Një konflikt për një faturë të birrave në një lokal nate mes pronarit në Prizren dhe 3 të rinjve nga Kukësi ka përfunduar në të shtëna me armë. Për pasojë ka mbetur i vdekur 31-vjeçari i identifikuar si Visart Cengu nga Kukësi. Ngjarja ndodhi në të gdhirë të 3 janarit në lokalin e ‘Kobrës’, i identifikuar si Dibran Hoxhaj për një faturë të papaguar.

Viktima bashkë me 2 shokët e tij, Arben Basha dhe Rufgen Shehu, 27 vjeç janë konfliktuar me grushte me Dibran Hoxhën, ku janë qëlluar me armë zjarri kur po largoheshin me automjet. I plagosur mbeti Rufgen Shehu. Të rinjtë nga Kukësi nuk ishin të armatosur. Kush është autori

Dibran Hoxhaj i njohur ndryshe si ‘Kobra’ ka qenë i dënuar më parë për trafik droge dhe përleshje fizike jashtë lokalit të tij në Prizren. Ai është personazh i njohur në rrjete sociale ku tregon jetën e tij të luksit me veshje të shtrenjta dhe makina luksoze ndërsa ‘identifikohet’ nga varësja me pllakë floriri. Pas kësaj ngjarjeje, mediat e kosovës raportuan se mbi të rëndonin mbi 100 akuza për vepra penale por gjithsesi ai ishte i lirë.

S.C/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Katunari: 07/01/2023 10:24

    Po ata Kukesianet e shkrete a nuk i paten syte ne balle. Ky duket nje kilometer larg qe eshte surrat i poshter.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi