Vrasja e biznesmenit Nikulaj, 'Daily Mail': Ndodhi për shkak të mosmarrëveshjes për 80 mijë paund mes 2 fiseve

Vrasja e biznesmenit Nikulaj, 'Daily Mail': Ndodhi për shkak të mosmarrëveshjes për 80 mijë paund mes 2 fiseve

1681931603_nikulaj.JPG

Tre britanikë dhe një shqiptar, të dyshuar si autor të vrasjes së biznesmenit shqiptar Ardian Nikulaj u lanë në burg për ‘vrasje për gjykamarrje’. Në një artikull të Daily Mail thuhet se policia beson se vrasja erdhi si pasojë e një mosmarrëveshjeje për një shifër mbi 80,000 paund mes fiseve Palaj (Lektasaj) dhe Nikulaj.

Edmond Haxhia, 37 vjeç, Steven Hunt, 49 vjeç dhe Thomas Mathin, 35 vjeç, akuzohen për atentatin ndaj 51-vjeçarit Ardian Nikulaj në lokalin e tij, Coral, në Shëngjin të Shqipërisë. Hunt, Haxhia dhe Mathin janë arrestuar të shtunën nga policia në Britani. Ata u paraqitën në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Magjistraturës së Ëestminsterit pas një urdhër-arresti nga Shqipëria për ekstradimin e tyre. 

Në pranga ka rënë edhe gruaja britanike Harriet Bridgeman, 28 vjeç, e cila dyshohet se ka lidhje me vrasjen.


Lajmi kryesor:

Vrasja e Nikulajt, gjykata angleze burg 4 të arrestuarve! Provat e forta që pritet të 'detyrojnë' ekstradimin e tyre! Britania do të kërkojë garanci


/M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi