Vrasja e Devi Kasmit, apeli i GJKKO lë në fuqi burgun përjetë për Eftimiu Eftimiun! 33 vite burg edhe për bashkëpunëtorin

Ish-komandoja greke, Eftimio Eftimiu, tashmë ka një vendim të formës së prerë me burg përjetë për vrasjen e Devi Kasmit.

Gazetari i Report Tv Arsen Rusta raporton se Apeli në Gjykatën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar la në fuqi vendimin e Shkallës së Parë duke dënuar përfundimisht me burgim të përjetshëm grekun Eftimio Eftimiu.

Ish komandoja e forcave ushtarake të vendit fqinj u shpall fajtor për vrasjen e Devi Kasmit, ngjarje e ndodhur më 9 janar të vitit 2018.

Dënimi përputhet edhe me pretencën e SPAK, i cili kërkoi dënimin me burg përjerë, për Eftimiun.

Gjithashtu togat e zeza të Apelit të GJKKO-së, dënuan me 33 vite burg të bashkëpandehurin tjetër Elton Halipajn, i cili dyshohet se është personi që  i siguroi grekut mjetet për të kryer vrasjen.

1614594438_16145914105f5a102598a1ckasmi.jpg

Kujtojmë se Gjykata e Posaçme Anti-Korrupsion e dënoi shtatorin e kaluar ish specialin e ushtrisë greke Ethimious Efthimiou me burg përjetë.

Ai vrau Devi Kasmin më 29 janar 2018 në rrugën "Kongresi i Manastirit" në Tiranë.  Ethimious Efthimiou akuzohet si vrasës me pagesë dhe ekzekutori i Devi Kasmit i porositur nga një grup tjetër për prishje të pazareve të drogës.

Devi Kasmi u qëllua disa herë me pistoletë në kokë dhe trup në rrugën "Kongresi i Manastirit" në Tiranë.

Vrasja ndodhi për prishje të pazareve të kokainës në Francë dhe Spanjë. Edhe gjatë kontrollit të banesës së Kasmit u gjetën 3 kilogramë kokainë, 300 gramë drogë LSD dhe një armë automatike.

 

K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento

Komente

  • Klevi: 03/03/2021 23:33

    Vaksinat kineze jane ndoshta ato me efikasitet me te larte !

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

7 ditë nga zgjedhjet, Basha-Ramës: Koha jote mbaroi, lutesh kot për bashkëqeverisje