Vrasja e dyfishtë në Astir/ Një vajzë u takua me Erigers Mihasin: Më çoi ikonë trëndafili! Policia kontroll tek 'Gabeli’ i Klanit Duka, gruaja: Ka dalë për peshkim! Zbardhet ekspertiva

TIRANË- Një vajzë ka pasur kontaktin e fundit me Erigers Mihasin, i ekzekutuar me breshëri plumbash të shtunën në Tiranë. Pavarësisht se dëshmia e saj nuk ka ndihmuar hetuesit të shkojnë drejt autorëve, ajo u tha se kishte bërë një xhiro nëpër Tiranë me makinën tip “Audi”. E reja ka treguar se zbriti në afërsi të Komunës së Parisit, ndërsa mesazhi i fundit që 32-vjeçari i dërgoi në celular ishte një ikonë trëndafili.Levizjet e saj  konfirmohen edhe pas kqyrjes së kamerave të sigurisë në zonë.

Nga Komuna e Parisit, Erigers Mihasi dhe Armand Dumani shkuan në drejtim të Unazës së Madhe dhe brenda pesë apo gjashtë minutash makina e tyre u qëllua me breshëri plumbash kallashnikovi. Hetuesit nuk kanë akoma emra konkret autorët për atentatin, por ngrihen dyshime  për konflikt midis bandash në territorin e kryeqytetit. Shumë banesa nëdisa zona të Tiranës janë kontrolluar dhe mbi 20 veta u shoqëruan.

Një burim konfirmon për Report Tv se kontroll është bërë kontroll edhe në banesën e Elvis Gaçajt, i njohur anëtar i klanit “Duka”. Gjatë kontrollit, Gaçaj nuk është gjetur në banesë, kurse bashkëshortja e tij u tha se ishte jashtë Tirane për peshkim dhe celularin nuk e kishte me vete.

Grupi që bënë pjesë Gaçaj është rival me grupin e Ervis Martinaj dhe për këtë arsye hetuesit dyshojnë nëpërfshirjene tij në ngjarje. Gacaj i njohur si “gabeli” ka qënë një nga të dyshuarit kryesor për vrasjene Santiago Malkos, por asnjëherë nuk u vërtetua me prova. Hetuesit janë në pritje të përgjigjes së kompanive celulare për të verifikuar komunikimet e fundit të dy viktimave. Ka dyshime se ata janë telefonuar gjatë ditës dhe përmes tabulateve synohet të sigurohen të dhëna të rëndësishme për zbardhjen e ngjarjes.

Në ekspertizën paraprake të atentatit thuhet se Erigers Migasi është qëlluar me 13 plumba në trup, pjesa më e madhe e tyre në shpinë dhe gjoks, ndërsa një tjetër plumb e ka kapur në qafë. Shoku i tij, Armand Dumani mori katër plumba në pjesën e sipërme të trupit.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 15/11/2021 23:55

  Me te vertete,sot zor se gjen njeri qe te lere cel.sidomos modelet smart.Ndonje i moshuar dhe mundet,por jo mosha e mesme dhe te rinjte.Sot zgjohesh,ha buke e fle me cel.,s.d.q.kjo vajza paska qene me fat.Sikur te kishte vazhduar te ishte ne makine,mund t'a kishin vrare dhe ate.

  Përgjigju
 • Lala: 15/11/2021 23:14

  Ajo "vajza" mos është pak kurvë?D.m.th. "çupa" pa një makinë të badhë i pëlqeu hypi lartë e bëri një xhiro? Tëmën e sëmës ja në të thella këto punë nuk "kuptohen".

  Përgjigju
 • Tirona: 15/11/2021 21:22

  Gabeli e ka vra , ku paska vajt per peshkim e ka harru tel ne shpi hahaha sa qesharake

  Përgjigju
 • Turi: 15/11/2021 17:32

  Asgje nuk do te zbulohet nga tel , ketu krimi eshte shume para nga policia sepse bashkepunon me politikane kjo eshte Shqiperia

  Përgjigju
  • Zef zefaj: 15/11/2021 19:32

   Ne bizn duhet ndershmeri ndryshe ...

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

‘Serbia po organizon arratisjen e të burgosurve nga Kosova’, ministrja e Drejtësisë kërkon hetim ndërkombëtar: Beogradi synon të godasë rendin publik

‘Serbia po organizon arratisjen e të burgosurve nga Kosova’, ministrja e Drejtësisë kërkon hetim ndërkombëtar: Beogradi synon të godasë rendin publik