Vrasja e dyfishtë në Shkodër/ Boçi: Qyteti i humorit si Palermo, krimit nuk i hyn gjemb në këmbë

Vrasja e dyfishtë në Shkodër/ Boçi: Qyteti i humorit si Palermo, krimit nuk i hyn gjemb në këmbë

Ish-deputeti demokrat Luçiano Boçi ka reaguar lidhur me vrasjen dyfishtë të ndodhur ditën e sotme në Shkodër. Ai e krahason Shkodrën me Palermon. Ai thotë se ne këtë situatë nuk është vetëm Shkodra por e gjithë Shqipëria dhe për këtë fakt bën fajtore policinë e Shtetit pasi sipas tij ajo hesht edhe pse di gjithçka.

"JO VETËM SHKODRA

JO VETËM PALERMO

Kronikat e sotme të vrasjes së Shkodrës,  e paraqesin qytetin e humorit si Palermon e vendit.

Situata e rëndë kriminale me vrasje pareshtur,  e nxit këtë përcaktim.

Po nuk është vetëm Shkodra!

Palermo është dhe Elbasani.

Palermo është dhe Durrësi

Palermo është dhe Vlora

Palermo është dhe Tirana.

E gjithë Shqipëria është një Palermo.

Qytetet tona gdhihen dhe ngrysen me vrasje bandash, vrasje hakmarrjesh, vrasje shtetërore.

Krimi kontrollon sot votat, paratë, kanalet e narko-trafikut, në bashkëpunim të ngushtë më pushtetarë, politikanë qendrorë e vendorë.

Dhe atij nuk i hyn gjemb në këmbë.

Sepse policia hesht.

Policia nuk vepron, megjithëse di gjithçka.

Policia nuk ka vullnet, sepse drejtuesit e saj janë bërë njësh me interesat kriminale.

Stina e zgjedhjeve, nxit më shumë stinën e vrasjeve,  sepse krimi e di mirë që Ramës dhe skotës së tij i duhen votat dhe jo siguria e qytetarit.

Prandaj ne nuk jemi vetëm një Palermo e viteve 70-80.

Ne jemi më shumë se kaq.

Jemi vend që drejtohemi nga një organizatë kriminale e cila lan hesape, bën hesape, mbyll hesape, për hesap të pushtetit personal.

Në Palermo, krimin e organizatave e ndali protesta e qytetarëve.

Në Shqipëri kështu po ndodh...

Të vazhdojmë betejën me organizatën kriminale në pushtet.

Gjarpri i krimit mbytet nga koka!!!!!", shkuran Boçi.

1542116578_lucianoboci1.jpg


Lajmi kryesor:

Vrasja e dy vëllezërve në Shkodër/ Reagon opozita


  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)