Vrasja e gruas shtatzënë nga burri i saj në Kosovë,  familjari i viktimës: Do lindte nesër! Policia ka qenë në dijeni që kishin mosmarrëveshje

Vrasja e gruas shtatzënë nga burri i saj në Kosovë,  familjari i viktimës: Do lindte nesër! Policia ka qenë në dijeni që kishin mosmarrëveshje

1669841241_familjari.JPG

Një familjar i gruas shtatzënë e cila u vra sot në oborrin e maternitetit të Kosovës ka folur për mediat ku zbuloi se Hamide Magashi pritej që të lindte nesër.  

Familjari dëshmoi se Magashi ishte lajmëruar sot nga mjekët se ditën e nesërme do të lindte. 

“Ka qenë e martuar në Godanc, nja 3-4 muaj e martuar. Ka pasur mosmarrëveshje me burrë e me familje, diçka s’janë ra razi edhe mes policisë, mes socialit, u nda. Ka ndejtur n’shpi të vetën deri tash kur i ka ardhë koha për lindje. Tash ka ardhur koha me lindë. Ka qenë e martuar, 3-4 muaj ka nejtë të burri. Policia krejt e ka ditë rastin, se nëpërmjet policisë u nda kjo çikë”, ka thënë ai.

Sipas tij, ditëve të fundit, ajo nuk kishte treguar nëse ka pasur kërcënime nga bashkëshorti i saj me të cilin ishin në proces divorci.  


Lajmi kryesor:

‘Pasha këtë fëmijë që kam me lind sonte’, Burri qëllon me armë pa mëshirë gruan shtatzënë në maternitetin e Kosovës! Ishin në prag divorci


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Flakë dhe tym pas tërmetit shkatërrues në Turqi, shpërthen tubacioni i gazit natyror

Flakë dhe tym pas tërmetit shkatërrues në Turqi, shpërthen tubacioni i gazit natyror