Vrasja e Hajdarit, avokati Beqiraj: Fatmiri erdhi në Tiranë për të marrë regjistrimin e Berishës për incidentin në mitingun në Tropojë (VIDEO)

I ftuar në emisionin Repolitix në Report Tv, avokati i Izet Haxhisë, Idajet Beqiraj u shpreh se mbrëmjen e vrasjes së Azsem Hajdarit, Fatmir Haklaj ka ardhur në Tiranë për të marrë një kasetë.

Sipas tij, kaseta e cila përmbante regjistrimin e Sali Berishës kur kërkonte 'gjallë apo vdekur në Tiranë' personin që i prishi mitingun në Tropojë, mbahej nga dy militantë të PD-së.

"Fatmir Haklaj erdhi vetëm që të merrte kasetën kur Berisha kërkoi atë që prishi mitingun në Tropojë. Këtë e kishin dy militantë të PD-së. Ku ishte Azem Hajdari. Ishte në miting në Fier, shkoi në Lushnje dhe me kë firmosi marrëveshje. Njerëzit që e kanë shoqëruar e pohojnë që e ka marrë 5 herë Saliu në Lushnje. Do vazhdosh më tej. Duhet shkuar te lokali i Guximit që ishte tek PD. Mbesa e Berishës ishte aty po a nuk i njihte kjo. Është me prova të tjera, dhe deklarata e Izet Haxhisë.Me tëra këto që thashë. Çështja nuk është thjeshtë juridike ndaj u fshehën provat. U servirën në një mënyrë të tillë për t'i shërbyer Berishës. Atë që donte e mori" - tha Beqiraj.


Lajmi kryesor:

'Nxori në pritë Azem Hajdarin', Klosi i përgjigjet Berishës: Absurditet, nëse do ishte e vërtetë kjo implikonte Fatos Nanon dhe jo mua! Vdekja e tij i interesonte Saliut, ai ndihmoi Haklajt të kryenin atentatin (VIDEO)


E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Kush prek votën t'i pritet dora' , a e mbështesni propozimin e Presidentit Meta?×

Lajmi i fundit

John

Dashuria 'zhvesh' Ramën nga kostumi i kryeministrit! Publikon foto duke puthur në buzë Lindën: 10 vjet bashkë