Vrasja e Jurgen Kurtit/ Artan Hoxha në Repolitix: Autorët mbanin viktimën në vëzhgim

Lidhur me vrasjen e Jurgen Kurtit të ndodhur në Tiranë më 18 Mars, gazetari i Report Tv, Artan Hoxha ka zbardhur edhe njëherë dinamikën e ngjarjes dhe informacionet e deritanishme mbi tre të dyshuarit e vënë në pranga ditën e djeshme

"Nga momenti që janë ndaluar personat që dyshohen të përfshirë në këtë ngajrje kanë kaluar vetëm 48 orë. Nga skema që jepet deri tani, tre personat e ndaluar akuzohen se kanë ndihmuar në realizimin e atenatit nga Klodian Bame kanë vëzhguar viktimën.

Dyshimet deri tani që kemi të bëjmë me një person tjetër i cili është porositësi.  Alesio Berberi bashkë me një vajzë janë shoqëruar nga Elsi Leventi për në Rinas. Në momentin që është kapur ka nisur veprimet e saj policia. Është kontrolluar banesa dhe automjetet. Automjeti i përdorur në vendngjarje del me letra i shitur po sërish përdorej prej tyre.

Elsi Leventi ka ardhur nga Patosi disa ditë më përpara dhe rrinte në banesën ku rrinin të tre. Banesa e tij në Patos nuk ësht kontrolluar ende", shprehet Artan Hoxha.


Lajmi kryesor:

Vrasja e avokatit Ravik Gurra/ Artan Hoxha: Autori erdhi nga jashtë vendit


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund të arrihet konsensus tri palësh për hapjen e listave?×

Lajmi i fundit

John

OFL i dërgon formular për deklarimin e pasurisë Behar Bajrit dhe dy personave të tjerë