Vrasja e Marvi Mihalit për një karikues, dëshmon shoqja e tij: Armend Haxhiu më tha se e vrau Eugen Bitraj

Vrasja e Marvi Mihalit për një karikues, dëshmon shoqja e tij: Armend Haxhiu më tha se e vrau Eugen Bitraj

Marvi Mihali

Procesi në të cilin po hetohet vrasja e të riut Marvi Mihali do të rinisë më 14 janar 2019, me dëshmitë e të pandehurve si autorë të vrasjes së kryer në bashkëpunim. E megjithatë, në seancën e fundit për këtë vit dëshmoi Grejsi Stremasi, shoqja e Mihalit, e cila u shpreh se shkaktar i konfliktit kish qenë Armend Haxhiu.

Ky i fundit më 19 nëntor rrëfeu vet përpara togave të zeza se përse e la vetëm Mihalin dhe përse goditi me grusht të rinjtë e grupit tjetër, e arsyeja ishte se sapo ishte afruar për t'u sqaruar me to, Bitrajt e kishin sharë nga familja dhe kështu ai kishte reaguar duke i goditur i pari me grusht.

Sipas Grejsit, biseda e saj e fundit me Marvin ishte 10 minuta para ngjarjes, përmes një sms ku ai i kish thënë "jam me njerëz". Ndërsa për vrasjen e Mihalit, ajo dëshmoi se ishte njohur më pas nga Armendi, i cili i kish thënë se Eugen Bitraj e kishte qëlluar Marvin me thikë. 

Pjesë e dëshmive për sot ishte dhe roja e kazinos para së cilës ndodhi ngjarja. Besim Sokolaj u shpreh se nuk e kishte fksuar se kush e qëlloi Marvin. Gjatë dëshmisë së tij, ai u akuzua nga prindërit e Mihalit si një person pa ndjenja dhe gënjeshtar, pasi sipas tyre, ndërhyrja e tij mund të kishte shmangur fatkeqësinë.

Si u vra Marvi Mihali për një karikues në 31 korrik 2017

Marvi Mihali u vra më 31 korrik të vitit 2017 në zonën e stadiumit “Dinamo”. Miku i tij Armend Haxhiu i kishte shitur një telefon Devi Bitrajt, por nuk i kishte dhënë karikuesin. Pas debateve mes Haxhiut dhe Bitrajve është vendosur që të takohen për t’u sqaruar te Dinamo. Haxhiu ka kërkuar që aty të shkonte edhe miku i tij Marvi Mihali dhe pas shumë telefonatash ka arritur ta bindë Marvin.

Mësohet se mes të rinjve të konfliktuar ka pasur një debat mes 19-vjeçarit Dejvi Bitraj dhe Marvi Mihalit (viktima) dhe mikut të këtij të fundit. Më pas, sherri ka percipituar pasi Dejvi Bitraj ka thirrur në ndihmë kushëririn e tij, Eugen Bitraj, 24 vjeç, i cili ka shkuar bashkë me 3 shokë të tjerë.

Pasi kanë rrahur Marvin në rrugicën para lokalit, Dejvi Bitraj e ka goditur me thikë në zemër duke i çarë aortën e zemrës. Marvin Mihali ndërroi jetë disa minuta më pas në spital.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Vijojnë të shtënat në veri të Kosovës! VIDEO teksa dëgjohen krismat e armës

Vijojnë të shtënat në veri të Kosovës! VIDEO teksa dëgjohen krismat e armës