Bledi Mane: Lajm i gëzuar/ U vra për një karikues telefoni, Marvi Mihali bëhet me motër

Bledi Mane: Lajm i gëzuar/ U vra për një karikues telefoni, Marvi Mihali bëhet me motër

Prinderit e Marvi Mihalit

E mbani mend para tre vitesh, u kujtohet vrasja makabre për një karikues celulari e djaloshit 19 vjeçar Marvi Mihali në Tiranë?

Veç dhimbjes, veç humbjes, veç jetës së djalit të tyre të vetëm ndërperë padrejtësisht, prindërit e Marvit luftuan si heronj edhe me drejtësinë halabake dhe vampire shqiptare. Dy prindër intelektualë kurajozë, këmbëngulën duke i dhënë krimit dhe gjykatave shqiptare mësimin e merituar.

Megjithëse në moshë mbi 50 vjeç, mësuesja e anglishtes Fatmira dhe bashkëshorti i saj Pavllo Mihali, kampioni i dikurshëm i atletikës, sot kanë arsye të mposhtin dhimbjen dhe të fillojnë të lumturohen gradualisht. Ata sapo janë bërë prindër të një vajze duke na treguar të gjithëve se jeta ngrihet mbi plagët e vdekjes.

Vëllai më i ri në Tiranë Marvi Mihali tashmë nuk lëngon në varr nga plagët e vrasjes me thikë, ai gëzon se tashmë ka një motër të vogël të bukur e cila erdhi në jetë jo për hakmarrje por për të përcjellë dashuri në një vend të plagosur nga qytetarët e tij.

G.M.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Punime: 07/02/2020 09:48

  Zoti ua rujt ,e mos pafshi kur keq ne te.

  Përgjigju
 • hasani: 07/02/2020 00:55

  me jete te gjate paste kembedhe fat te mbare

  Përgjigju
 • bJANKA: 06/02/2020 20:41

  bRAVO bLEDI, TE NDJEFTE E TE DEGJOFTE mARVI NGA BOTA E PAQME NE TE CILEN NDODHET. bRAVO QE DHE KETE LAJM TE BUKUR E TE NDJERE. vAJZA TU RROJE E ME JETE TE GJATE PRINDERV HERONJ E TE MREKULLUESHEM.

  Përgjigju
 • Qytetar: 06/02/2020 18:42

  Ta kene me jete vajzen.vertet lajm i gezuar per keta njerez te mrekullueshem qe qelbesirat plerat u moren driten e syve Marvin e gjore.

  Përgjigju
 • LORA: 06/02/2020 14:48

  M'e ka tronditur thellesisht vrasja e djaloshit Marvi Mohali. M'e ka impresionuar dhe e kam ndjekur me vemendje betejen ligjore te Prinderve te tij me rrangallen kriminale te drejtesise. Faleminderit per lajmin Bledi Mane . Respekt te thelle per çiftin Mihali, qe gjeten forcen e madhe per te sfiduar dhimbjen pa fund dhe sollen ne jete Motren e Marvit.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj