‘Vrasës, gjakpirës’/ Tension mes prindërve të Marvi Mihalit dhe familjarëve të autorëve para gjyqit (VIDEO)

TIRANE-Mesditën e sotme para seancës në dhomën penale të gjykatës së Tiranës ka pasur momente tensioni mes prindërve të Marvi Mihalit, që u vra në gusht të 2017 dhe familjarëve të autorëve, Bitraj. Katër të pandehurit për vrasjen e Marvi Mihait janë; Kridens Alla, Dejvi Bitraj, Eugen Bitraj dhe Marsel Alla.

Në momentin që familjarët e të akuzuarve po kalonin në trotuar janë konfliktuar verbalisht me prindërit e 22-vjeçarit që u vra. ‘Vrasës, kriminelë, gjakpirës, kriminelë të pamëshirshëm’ kanë qenë disa nga fjalët e prindërve të Marvi Mihalit kundër familjarëve të katër të arrestuarve, që janë kushërinj. Kjo ka bërë që policia e burgjeve të marrë masa për të shmangur incidentet.

Të pandehurit para gjykatës
Viktima Marvi Mihali
Prindërit e Marvi Mihalit duke bërë thirrje kundër të afërmëve të të pandehurve

Të afërmit e të pandehurve 
 

Fillimisht katër të rinjtë u arrestuan, por më pas tre prej tyre u liruan, pasi u ndryshua akuza nga vrasje në bashkëpunim në moskallëzim krimi. Por pas ankesës së prindërve të Mihalit te prokurorja e përgjithshme Arta Marku, u ndryshua prokurori.

Lulo u zëvendësua nga prokurori Gjergj Tako, i cili ndryshoi akuzën duke i rikthyer në burg edhe tre të rinjtë e tjerë. 22-vjeçari që humbi jetën ishte djali Pavllo Mihalit. Marvi Mihali ishte djali i vetëm i atletit të njohur shqiptar, i cili prej vitit 1983 mban rekordin në kërcimin me shkop. Prindërit e Mihalit kërkojnë dënim kapital, pasi në të kundër kanë paralajmëruar se do të hakmerren.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Erik: 13/11/2018 16:17

  Edhe pse jane gomere te rritur, femijet s'kane aq shume faj kur kane prinderit qe u rrahin shpatullat dhe nuk denojne krimin e tyre, por bejne perpjekje per t'i nxjerr nga burgu.

  Përgjigju
 • erma: 13/11/2018 13:52

  drejtesia e ndryre, te vrasin femijet dhe te bejne karshillek!!! Mallkuar qofshi!!!

  Përgjigju
 • Geri: 13/11/2018 13:00

  Zoti Pavllo keta dy kodoshe vellezer qe bejne karshillek jane miqte dhe ortaket e maskarait te kombit shqiptar Ilir Meta dhe Mona Kukuvajkes. Nuk e di cfare keshille te jap por sinqerisht keta te dy dhe princerit e atyre Allajve meritojne plumbin. Marvi u prehte ne paqe dhe per ty ka respekt gjithe Tirana.

  Përgjigju
  • Atje: 13/11/2018 18:14

   Kta mirre qe kane bere vrasje si fis por i ruan dhe policia poshte pallatit me 4 polic me uniform. 4 polic qe paguhen me taksat tona rrine 24 ore poshte pallatit ku eshte bere vrasja tek pallati "Binjaket" te stadiumi dinamo. Pallat i ndertuar nga kta fis vrasesish. Respekte per familjen e te ndjerit por ktu ska drejtesi. Sepse vet shteti eshte ne anen e atyre me LEKE.

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

 Zgjedhjet në Kukës, deri në orën 12:00 votuan 19.91% e votuesve

Zgjedhjet në Kukës, deri në orën 12:00 votuan 19.91% e votuesve