Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, Mero Baze: Paskemi paramilitarë nga PD që mund të vrasin kë të duan për qëllime të partisë

Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, Mero Baze: Paskemi paramilitarë nga PD që mund të vrasin kë të duan për qëllime të partisë

Gazetari Mero Baze

Gazetari Mero Baze ka reaguar lidhur me deklaratën e Drejtuesi Politik të PD në Elbasan, Gazment Bardhi pas vrasjes së Pjerin Xhuvanit, i cili ka pranuar se Partia Demokratike ka ngritur një strukturë të armatosur për mbrojtjen e votës.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Twitter, ai shkruan se ka paramilitarë të armatosur nga PD që mund të vrasin kë të duan për qëllime të partisë dhe se anëtarët e kësaj strukture, kur vrasin njerëz, nuk quhen vrasës, por mbrojtës.

Ngjarja e rëndë ku ka mbetur i vrarë Pjerin Xhuvani ndodhi gjatë ditës së djeshme rreth orës 2, në rrugën “5 maji” në qytetin e Elbasanit, nga Arbër Paplekaj, shoqëruesi i kreut të listës së Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi vetëm disa ditë para zgjedhjeve parlamentare.

Lidhur me këtë ngjarje që tronditi vendin ditën e djeshme, në një deklaratë për mediat ka reaguar drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazmend Bardhi duke pranuar skandalin se Partia Demokratike ka ngritur një grup të armatosur për mbrojtjen e votës në 25 prill, i cili quhet "Struktura për Mbrojtjen e Votës"

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Jimmy: 22/04/2021 19:47

    Largojini keto bageti qe vetem gjakderdhje duan,lereni popullin te votoj ke te doj, keta maskarenj te pd duhen tredhur pa prejashtim

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!