Vrasja e policit në Lezhë, Kim: Ngushëllimet më të thella familjes dhe kolegëve! Mirënjohës për heroizimin e tyre! Autorët të dalin para drejtësisë

Vrasja e policit në Lezhë, Kim: Ngushëllimet më të thella familjes dhe kolegëve! Mirënjohës për heroizimin e tyre! Autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka shprehur ngushëllimet për familjen dhe kolegët e policisë së Shtetit, për humbjen e familjarit dhe kolegut të tyre, e ndërsa bën thirrje që autorët të dalin sa më shpejt para drejtësisë.

“Ngushëllimet më të thella familjes dhe kolegëve të oficerit të Policisë së Shtetit Shqiptar, i cili u vra në krye të detyrës. Policia dhe reaguesit e tjerë të parë përballen me rrezik në emër të të gjithë qytetarëve, dhe ne jemi mirënjohës për heroizmin e tyre. Shpresojmë që autorët të dalin para drejtësisë”, shkruan Kim.


Lajmi kryesor:

REAGIMET për vrasjen e policit në Lezhë, Ministria e Brendshme: Do shpallet 'Dëshmor i Atdheut'! Meta: Akt kriminal! PD: E paralajmëruar! Kim: Autorët të dalin para drejtësisë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak