POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vrasja e policit në Istog, reagon ambasadori britanik në Kosovë: Demaj, një hero i vërtetë!

Ruairí O’Connelli, ambasadori Britanik në Kosovë

Pas ngjarjes tragjike që ndodhi një ditë më parë, në Istog ambasadori Britanik në Kosovë Ruairí O’Connelli ka shprehur ngushëllime familjes së policit, Izet Demaj, i cili humbi jetën në krye të detyrës, gjatë një shkëmbimi zjarri ditën e djeshme ku dy persona të armatosur organizuan grabitjen e një banke.

Duke e konsideruar një hero efektivin  e policisë i cili ra , mbrëmjen e së enjtes  në krye të detyrës  gjatë tentativës së grabitjes së një banke në qëndër të Istogut, ambasadori i ka shprehur ngushëllimet e tij familjes dhe Policisë së Kosovë.   

"RIP Izet Demaj. Vërtet Hero. Ngushëllime për familjen dhe krejt policinë e Kosovës”, ka shkruar O’Connell në facebook

Dy persona të armatosur  organizuan tentativën e grabitjes së një banke  në qendër të komunës Istog , në Kosovë ndërsa u zunë në pritë nga pjesëtarë të Policisë së Kosovës, e pas një përleshje me armë zjarri, i vrarë mbeti një nga të dyshuarit e grabitjes (Kamer Metaj), e pas tij në spital të Pejës ndërroi jetë edhe polici Izet Demaj.

b.xh.
Komento