Vrasja e Shkëlqim Haklajt, avokati Beqiraj: Kur është pyetur për autorin, Azem Hajdari drejtoi gishtin nga Berisha (VIDEO)

Babai i Fatmir Haklajt, Muharremi zhvilloi një takim me Azem Hajdarin vetëm disa ditë përpara vrasjes së deputetit ku u fol për vrasjen e Shkëlqimit, një prej vëllezërve Haklaj.

Ndërkohë që Hajdari është shprehur se nuk ka qenë i përfshirë në atë ngjarje, avokati i Izet Haxhisë, Idajet Beqiraj u shpreh në emisionin Repolitix se deputeti e drejtoi gishtin nga zyra e Sali Berishës duke e bërë të fajtor.

"Në këtë vend vetëm hamendësohet, kush i thur më mirë legjendat. Nuk janë me këmbë në tokë që të marrin dosjen dhe ta lexojnë me kujdes. Më pas do dalim tek ajo që tha dhe e shoqja e Azem Hajdarit që thonë se janë fshehur shumë gjëra. Ka të drejtë. Është abuzuar shumë. Haklaj i bënte lëvizjet e kontrolluara. Fatmir Haklaj ishte xhind dhe me aftësi ushtarake të mira. Ardhja e tyre në Tiranë, erdhën për të shoqëruar Fatmirin. Përpara se të vinte ai, kemi 2 shtatorin takimi i Muharrem Haklajt dhe Azem Hajdarit. Nuk ishte nisur të takonte Azem Hajdarin. Unë nuk flas kot sepse kam kontakte me atë. Muharremi i kërkoi që të lante veten, a ka dorë në vrasjen e Shkëlqim Haklajt. Azemi e ka drejtuar gishtin nga zyra e Saliut. Ka shumë dilema. Pas kësaj. Kemi një ngjarje tjetër të rëndë. Pse u ndodhën këta tek liqeni" - tha Beqiraj.


Lajmi kryesor:

'Nxori në pritë Azem Hajdarin', Klosi i përgjigjet Berishës: Absurditet, nëse do ishte e vërtetë kjo implikonte Fatos Nanon dhe jo mua! Vdekja e tij i interesonte Saliut, ai ndihmoi Haklajt të kryenin atentatin (VIDEO)


E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Numër i lartë të infektuarish me COVID, a duhet të ketë masa të tjera shtrënguese perveç maskës?×

Lajmi i fundit

John

Çështja e Detit, Mitsotakis flet në parlament: Kemi një marrëveshje me Shqipërinë për të referuar çështjen e Zonës Ekskluzive në Hagë