Vrasja në Laç/ Me veshje si polic, momenti kur Eduart Lamaj u plagos në këmbë! Shoku e largoi, mbetën njollat e gjakut (FOTO)

1592915677_plagosjalac001001.jpg

Ky është momenti ku 30-vjeçari Eduart Lamaj është plagosur në hotelin në Laç gjatë atentatit. Lamaj ka qenë i veshur si polic i armatosur me një kallashnikov. Ai është futur me shpejtësi në ambientet e hotelit ku ndodheshin dy viktima, Bujar Lika dhe Paulin Gjergji. Lamaj është qëlluar sapo është parë nga viktimat, dhe më pas ka hapur zjarr ndaj tyre ku dhe ka marrë plagë në këmbë. Edhe pse i plagosur, i shtrirë përdhe ai nuk e ka ndalur breshërinë e automatikut duke lënë të vdekur Likën dhe Gjergjin. Më pas, për shkak të plagës që Lamaj ka marrë në këmbë, nuk ka mundur që të largohet nga vendi i ngjarjes. Në ndihmë të tij ka ardhur bashkëpunëtori, ky i identifikuar dhe i shpallur në kërkim, që e ka tërhequr dhe e ka larguar nga skena e krimit. Kanë qenë njollat e gjakut ato që kanë çuar në identifikimin e 30-vjeçarit.


Lajmi kryesor:

Mjekët e spitalit privat operacion ilegal atentatorit në Laç, PAMJET kur bashkëpunëtoret e tërheqin dhe marrin në krah pasi u plagos! (Kush është i arrestuari)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket efikase goditja e korrupsionit nga SPAK edhe në nivelet më të larta të zyrtarëve?×

Lajmi i fundit

John

Zbardhet pas 17 vitesh në ’Pa Gjurmë’ dëshmia për 9-vjeçarin e humbur Artur Cara: Hipi në makinën tip ’Fuoristradë’, personi i veshur polic e gënjeu me para