Vrasja nënkomisarit në Lezhë, ministria e Drejtësisë: Krimi vret, por nuk na dobëson dhe as na mposht në rrugën për të vendosur drejtësinë

Vrasja nënkomisarit në Lezhë, ministria e Drejtësisë: Krimi vret, por nuk na dobëson dhe as na mposht në rrugën për të vendosur drejtësinë

1632833867_hoxharama.jpg

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka reaguar për herë të parë për vrasjen e oficerit Saimir Hoxha. Ai shkruan se kjo ngjarje nuk mposht rrugën për të vendosur drejtësinë.

“Trishtim dhe hidhërim për vrasjen në detyrë të oficerit të Policisë së Shtetit, Saimir Hoxha, mbrojtës i rendit dhe sigurisë së qytetarëve dhe vendit tonë! Lutemi bashkarisht për shpirtin e babait të dy fëmijëve, bashkëshortit shembullor, birit të dashur dhe punonjësit të devotshëm të policisë. Krimi vret, por nuk na dobëson dhe as na mposht në rrugën për të vendosur drejtësinë”, shkruan Manja.


Lajmi kryesor:

REAGIMET për vrasjen e policit në Lezhë, Ministria e Brendshme: Do shpallet 'Dëshmor i Atdheut'! Meta: Akt kriminal! PD: E paralajmëruar! Kim: Autorët të dalin para drejtësisë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit