Vrasje e dyfishtë në Lezhë, dhëndri u shkon në shtëpi dhe vret ish-vjehrrin e ish-kunatin! Në kërkim autori

LEZHË- Një krim i rëndë në familje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë, ku ish-dhëndri ka vrarë me armë zjarri ish-vjehrrin dhe kunatin.

Policia njofton se në fshatin Grykë Zezë, Besnik Pjetri ka vrarë me armë zjarri Pjerin Perjaku dhe Gent Perjaku (babë e birë) tek banesa e tyre, për shkak të një konflikti familjar.

Autori i dyshuar ka qenë pjesë e asaj familje, ish dhëndër i tyre dhe konflikti dyshohet se ka ardhur pas divorcit mes çiftit.

Uniformat blu bëjnë me dije se janë ngritur pika kontrolli si dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim lokalizimin dhe kapjen e autorit të identifikuar si Besnik Pjetri.

Grupi hetimor në vendngjarje vazhdon punën hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes,

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 00:00
Lezhë/ Autori shkoi në shtëpinë e ish-vjehrrit dhe vrau babë e bir, Report Tv sjell foton nga vendi i ngjarjes

1661810539_Screenshot20220829235842.jpg

Report Tv ka sjellë pamje nga vendi i ngjarjes ku u regjistrua vrasja e dyfishtë. Autori Besnik Pjetri u ka shkuar në shtëpinë e ish-gruas së tij dhe pas një konflikti ka nxjerrë armën dhe vrau ish-vjehrrin Pjetër Përjaku dhe Gent Përjakun, ish-kunatin e tij.

Ora 23:54
U vranë nga ish-dhëndri, kush janë viktimat, babë e bir (EMRAT)

1658520682_Screenshot2.jpg

Report Tv ka mësuar se si pasojë e të shtënave me armë sot në Lezhë ka mbetur I plagosur Pjetër Përjaku dhe Gent Përjaku (bab e bir ). Autori I dyshuar është ish dhëndri i tyre, Besnik Pjetri i shpallur në kërkim.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Baca i Gjetajve: 30/08/2022 01:39

  Vini denimin me varje se keshtu si e ka nise do te zhduket krejt kombi shqiptar

  Përgjigju
 • Drejtori: 30/08/2022 00:33

  As nuk ka pase as nuk ka dhe as nuk do ket naiher shtet, Imagjino, nuk merr mundimin te mbledhi armet neper fshatra dhe qytet E kudo, qe mjafton kontrolle te befasishme dhe me informator qe jane aktiv, zgjidhet cdo gje brenda vitit, por nuk duan ta bejne se i intereson Kaosi dhe tragjedia, i intereson shteti me shume nje lajm Se sa nje jete njeriu!!! Nuk duan plerat se po te duan, per nje muaj e bejne zap kte popull.. Se 100 jane, sjane 3 milion shqiptar! Shumica do qetsi do familje do dashuri e harmoni, Vetem disa vemje dhe plera prej mishi, hajduta shpiash e kuajsh.. E kane mendjen tek vrasja e tek krimi dhe tek armet, Vetem per te bere keq per tu hakmarre me kedo.. Shteti e ben per nje muaj zap po e perseris, por sdo! Besoj te gjithe jeni me mu, pjesa e ndergjegjshme e sinqerte dmth.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?