Vrau grekun për ta grabitur, ekstradohet nga Belgjika Muhamet Belba! U dënua me 22 vite burg

Foto ilustruese

Muhamet Belba, i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi ishte dënuar më parë me 22 vite burg për 'Vjedhje me armë me pasojë vdekjen', është ekstraduar sot nga Belgjika në Shqipëri.

Esktradimi ka ardhur pas shkëmbimit  të informacionit mes Interpol Tiranës, Departamentit të Policisë Kriminale dhe  autoriteteve  policore në Belgjikë

Muhamet Belba, 51 vjeç është arrestuar në Belgjikë pasi më 17 shkurt 1993, në Greqi, ka vrarë një shtetas grek, me qëllim grabitjen e një shume parash që kishte me vete.

Gjykata e Elbasanit e ka dënuar me 22 vite burg në mungesë.

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kur është koha e duhur për të pirë ujë me limon