Vrau gruan e tij me thikën e mishit në lokalin ku punonte, gjykata greke dënon me burg të përjetshëm shqiptarin

Vrau gruan e tij me thikën e mishit në lokalin ku punonte, gjykata greke dënon me burg të përjetshëm shqiptarin

Anisa dhe Florand Shehu

Gjykata greke ka dënuar me burgim të përjetshëm, 40 vjeçarin shqiptar, Florand Shehun i cili një vit më parë kreu krimin e rëndë ku i mori jetën bashkëshortes së tij 31 vjeçare, Anisa Shehu.

Ngjarja e rëndë ndodhi në korrik të vitit të kaluar kur Florind Shehu duke përdorur thikën e tij të mishit në lokalin ku punonte, sulmoi bashkëshorten e tij duke e lënë të vdekur në vend dhe më pas u dorëzua në polici. Në dëshminë e dhënë, shqiptari tha se xhelozia e çmendur për bashkëshorten e tij e kishte shtyrë drejt krimit makabër.

Familjarët e viktimës e kanë akuzuar autorin për paraplanifikim të ngjarjes. Ndërsa mediat greke shkruajnë se vrasja mund të ishte parandaluar nëse policia do të hetonte më me kujdes telefonatat e bëra nga 31 vjeçarja shqiptare e cila vazhdimisht kishte denoncuar në polici burrin e saj.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

'Shqiptarët janë spiuna pa lekë, e na kanë paditur', Ermal Fejzullahu dhe moderatori zbulojnë si përfunduan në burg në Zvicër

'Shqiptarët janë spiuna pa lekë, e na kanë paditur', Ermal Fejzullahu dhe moderatori zbulojnë si përfunduan në burg në Zvicër