Vrau kunatin/ Shokët e autorit: Ishte njeri i qetë, na tha para një jave që të ndiznim qiri në kishë (VIDEO)

Shokët  e 71-vjeçarit e përshkruajnë Serefedin Zenellari një njeri shumë të qetë që nuk shkaktonte probleme. Në një prononcim për mediat, shoku tha se Zenellari refuzonte që të pranonte se ishte ndarë nga bashkëshortja, por thoshte se gruaja kishte ikur në Amerikë, tek vajza.

"Ishte shumë njeri i qetë, ne e kemi shumë shokë. Ishim në Voskopojë para një javë. Hanim e pinim bashkë. Madja para një jave na tha që të shkonim të ndiznim qiri në Kishë, por unë s'shkova. Ishte shok shumë i mirë. Ka qenë shumë njeri i qetë dhe i thellë nuk hapej me shoqërinë. Ishte i ndarë me të shoqen. Një djalë e ka në Greqi dhe një vajzë e ka në Amerikë. Edhe gruaja kishte shkuar tek vajza në Amerikë. Unë e pyesja për gruan, por thoshte sa ka shkuar tek goca nuk tregonte se ishte i ndarë. Ndërsa për marrëdhënien me kunatin nuk di gjë sepse nuk tregonte asgjë", tha ai.

Banesa ku ndodhi ngjarja


Lajmi kryesor:

Korçë/ Ekzekutoi kunatin emigrant dhe i mori 13 mijë euro, 71-vjeçari vetëvritet me të njëjtën armë (VIDEO)


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se në mars do të ketë një datë konkrete për çeljen e negociatave Shqipëri-BE?