Vritet futbollistja në Argjentinë

Vritet futbollistja në Argjentinë

Florencia Guinazu me ish të dashurin vrasës

Futbolli argjentinas i femrave është në gjendje shoku pasi futbollistja 30-vjeçare Florencia Guinazu u gjet e vrarë dhe më pas u zbulua se krimi u krye nga ish i dashuri që më pas i kishte dhënë fund jetës.

Florencia Guinazu, futbolliste e Club Atletico Argentino (nivel rajonal), u vra në shtëpinë e saj të shtunën më 6 prill, sipas informacioneve të raportuara nga mediat lokale . Viktima ka vdekur nga asfiksia. Ajo ishte nënë e një djali shtatë vjeçar dhe një vajze pesë vjeçare.

Pasi kreu veprën tragjike, ish i dashuri i Florencia Guinazu la një shënim të ngjitur në derë ku shpjegonte krimin.

 "Thërrisni policinë, fëmijët janë vetëm”, ka shkruar vrasësi në derën e shtëpisë përpara se të vriste veten. Një mesazh i zbuluar nga një fqinj, i cili ngriti alarmin dhe më pas u zbulua e gjithë skena tragjike.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Bëri fushatë kundër gjuhës ruse, ekzekutohet me plumb në kokë ish-deputetja ukrainase

Bëri fushatë kundër gjuhës ruse, ekzekutohet me plumb në kokë ish-deputetja ukrainase